ablegen ne demek? ablegen nedir? ablegen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ablegen

   Türkçe

   çıkarmak-katlamak-sınav vermek-bırakmak-bir yere
   koymak-terketmek-yemin etmek-hesap vermek-dosyaya,
   klasöre geçirmek-adamak-artık kullanmamak

  • Türkçe

   {'aple:gın} çıkarmak, bırakmak; (sınav) vermek .

  • Türkçe

   (yere) koymak, bırakmak; (giysi) çıkarmak; (alışkanlık) kurtulmak; tanıklık etmek, ifade vermek; (sınava) girmek

  • Türkçe

   l. çıkarmak, bırakmak, bir yere koymak 2. (Gewohnheit) terk etm.; yakasını bsden kurtarmak 3. (Eid) yemin etm. 4. (Prüfung, Rechenschaft) imtihan, hesap vermek 5. (Zeugnis) şahadette bulunmak; tanıklık etm. 6. (Akten) dosyaya, klasore gecirmek 7. (Gelübde) adamak, nezretmek 8. (Kleider) a) cikarmak, degismek b) (nicht mehr tragen) artik kullanmamak; atmak 9. naut.sahilden hareket etm. 10. (Fehler) bir hatasini düzeltmek 11. (die Maske) yig.maskeyi çıkarmak 12. Ka. ekarte etm. 13. (c-e Probe seines Könnens) liyakatini göstermek 14. (Trauer) matemden çıkmak 15. (Geständnis) suçunu itiraf etm.; abgelegt: -e Kleider pl. kullanilmis elbise; -e Karten pl. Ka. iskarta °er m l. agr, topraga daldinlan dal; daldirma 2. (Filiale) şube

  • Türkçe

   (v.) ('aple:gın)
   çıkarmak, bırakmak; (sınav) vermek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.