ablaufen ne demek? ablaufen nedir? ablaufen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ablaufen

   Türkçe

   akmak-geçmek-günü dolmak-cereyan etmek-start
   yapmak (Spor)-bitmek-günü dolmak-dolaşmak-
   aşındırmak

  • Türkçe

   {'aplaufın} akmak; (olay) olmak geçmek; günü dolmak, bitmek .

  • Türkçe

   akmak; geçmek, cereyan etmek; (süresi) bitmek, dolmak; aşındırmak, eskitmek; dolaşmak

  • Türkçe

   tr. l. (abnützen) asindirmak, yipratmak, eskitmek 2. (Läden, Straßen) dolasmak; s.a. abklappern 3. (j-m den Rang) geride birakmak 4. (sich die Beine, die Schuh-sohlen nach et. ~) bsin pesinden kosmak; intr. l. s. abfließen 2. (Geschehnis) cereyan etm., gecmek 3. (Sport) Start yapmak 4. (Uhr) a) (wörtl.) durmak b)fig. son saati calmak 5. (Frist) a) dolmak; günü gelmek b) (sterben müssen) günü dolmak; vaktüsaati gelmek 6. a) (gut, schlecht) bitmek, nihayetlenmek, neticelenmek b) (enden) hitam bulmak; dolmak, sonuclanmak 7. (Film) gösterilmek ~ lassen (Schiff) (kizaktan) suya indirmek; Das habe ich mir längst an den Schuhsolilen abgelaufen. F Bunu ben hanidir biliyorum. Die Zeit ist abgelaufen. Vakit (od. müddeti) tamam oldu. abgelaufener Paß müddeti dolmus pasaport -gerüst n (für Minen usw.) mit. kayma şasisi -schlitten m (beim Stapellauf) kizak dosegi

  • Türkçe

   (v.) ('aplaufın)
   akmak; (olay) olmak geçmek; günü dolmak, bitmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.