ablösen ne demek? ablösen nedir? ablösen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ablösen

   Türkçe

   yerine geçmek-nöbet değiştirmek-ayırmak-çözmek-
   derisini yüzmek-geri vermek-itfa etmek-bedel vermek

  • Türkçe

   {'aplözın} ayırmak, çözmek.: ask. nöbet değiştirmek .

  • Türkçe

   ayırmak; (deri vb.) soymak; görevini devralmak; (nöbet) değiştirmek

  • Türkçe

   l. (losmachen) ayirmak, çözmek 2. (Haut usw.) soymak, kaldirmak; derisini yüzmek 3. (Wache) mit. nöbet degistirmek 4. (j-g Kapitalseinlage) geri vermek 5. (Verbindlichkeit) bir boren ifa etm. 6. (durch Geldzahlung) bedel vermek 7.(an j-s Stelle treten) istihläf etm., b-nin yerine gecmek, kaim olm. 8. (Pfand) geri almak 9. naut. kavanco etm. 10. naut. (Deckwache) iskanca vardiya etm.; sich ~ l. (Verputz) ayrilmak, cözülmek; pul pul olm. 2. (gegen-seitig) münavede bulunmak 3. (im Amt) yerine gecmek 4. (in der Wache) nöbeti degistirmek; nöbetlesmek 5. (Ereignisse) birbirini kovalamak

  • Türkçe

   (v.) ('aplözın)
   ayırmak, çözmek; ((ask.)) nöbet değiştirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.