abkommen ne demek? abkommen nedir? abkommen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Abkommen

   Türkçe

   anlaşma-uzlaşma-itilaf

  • Türkçe

   [das] anlaşma, uzlaşma; sözleşme, kontrat

  • Almanca

   abkommen

   Türkçe

   uzaklaşmak-ayrılmak-sapmak-start yapmak (Spor)-
   yavaş yavaş kaybolmak (Brauch)-konudan sapmak-
   caymak-fikrini değiştirmek-planını bırakmak-projesini
   terketmek

  • Türkçe

   {'apkomın} uzaklaşmak, ayrılmak; konudan ayrılmak .

  • Türkçe

   uzaklaşmak, ayrılmak

  • Türkçe

   l. uzaklaşmak, ayrılmak, sapmak 2. (Sport) Start yapmak 3. (Brauch) yavaş yavaş zail olm., kalkmak, modasi geçmek 4. (vom Weg) yolunu şaşırmak, kaybetmek 5. (vom rechten Weg) fig. dogru yoldan ayrılmak 6. (vom Thema) sadet dışına çıkmak 7. (von e-r Ansicht) caymak; fikrini degistirmek 8. (von e-m Plan) bir projeden vazgeçmek; tornistan etm. 9. (vorn Boden) (Flugzeug) havalanmak
   Abkommen n uzlasma, an(t)lasma, itiläf, aranjman, antant, muahede, uylaşım, konvansiyon, mukavele, pakt, misak, kontrat, sözlesim; ein ~ treffen ahitlesmek; muahede akdetrnek; itiläf etmek

  • Türkçe

   (v.) ('apkomın)
   uzaklaşmak, ayrılmak; konudan ayrılmak
   (s.) uzmanlaşma, anlaşma

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.