abhetzen ne demek? abhetzen nedir? abhetzen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abhetzen

   Türkçe

   koşturarak yormak; sıkıştırmak; aceleye getirmek

  • Türkçe

   koşarak yorulmak, kendini yormak

  • Türkçe

   l. (Wild) avi kovalarken son derece yormak, sikistirmak 2. (Pferd) atmi kosturarak sikistirmak, sal-mak 3. (P.) aceleye getirmek; sich ~ kosarak yorulmak; aceleye gelmek; abgehetzt all al moru mor; all alina moru moruna; dili disarda; kosa kosa bir hal olmus

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.