abhalten ne demek? abhalten nedir? abhalten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abhalten

   Türkçe

   uzak tutmak-engel olmak-düzenlemek-mani olmak-
   yaptırmak-yapmak-ders vermek-karadan açık kalmak

  • Türkçe

   {'aphaltın} uzak tutmak: engel olmak; düzenlemek .

  • Türkçe

   yapmak, düzenlemek

  • Türkçe

   l. uzak tutmak 2. (hindern) alıkoymak, mani olm., menetmek, isgal etm. 3. (Parade, Gottesdienst usw.) yaptirmak 4. (Kind) aptesini saglamak 5. (Sitzung) yapmak, akdetmek 6. (Lehrstunde) ders vermek 7. naut. (vom Land) karadan acik kalmak; sahilden ayrilmak; von der Arbeit ~ işinden alıkoymak; V: avara etm.
   Abhalten: n (vom Bieten bei Versteigerung) jur. müzayedeye fesat karistirma

  • Türkçe

   (v.) ('aphaltın)
   uzak tutmak: engel olmak; düzenlemek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.