abhängen ne demek? abhängen nedir? abhängen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abhängen

   Türkçe

   asılı bir şeyi indirmek-bir şeye bağlı olmak-telefonu eline
   almak-bayatlamak

  • Türkçe

   {'aphengın} (asılı bir şeyi) yerinden indirmek; bağlı olmak (von, -e) .

  • Türkçe

   çengelden çıkarmak, yerinden indirmek; bağlantıyı kesmek; bağlı olmak, tabi olmak

  • Türkçe

   tr. l. (et. Aufgehängtes) yerinden indirmek; cengelinden cikarmak 2. (Telephon) eline almak 3. (lästigen Begleiter) atlatmak 4. (Eisenbahnwagen) akuplimani cözmek; intr. l. (von) bse bagli olm., tabi olm., b-nin elinde olm. 2. (Fleisch) bayatlamak; Des hängt ganz von Ihnen ab. Size bagli. Siz bilirsiniz.
   abgehangen (Fleisch) bayat(-lamis), fözande -ig l. (unselbständig) gayrimüstakil, bagimli, tabi 2. (von) b-ne, bse bagli, tabi, menut, vabeste, mütevakkif; -er Satz gr. bagimli cümle; finanziell noch von den Eltern ~ anababa eline bakar; et. ~ machen (von) bs icin sart kosmak ~igkeit / l. bagim(lilik) 2. merbutiyet, baglilik, tabiiyet, tevakkuf

  • Türkçe

   ('aphengın)
   (asılı bir şeyi) yerinden indirmek; bağlı olmak (von, -e)

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.