abgehen ne demek? abgehen nedir? abgehen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abgehen

   Türkçe

   çıkmak-ayrılmak-uzaklaşmak

  • Türkçe

   {'apge:ın} kalkmak, hareket etmek; (mektup, vb.) gönderilmek, yollanmak; (yol) ayrılmak; (düğme, vb.) kopmak çıkmak .

  • Türkçe

   gitmek, ayrılmak; çıkmak; (mal) satılmak, gitmek; (bebek) ölmek; (düğme vb) çıkmak, kopmak; (yol) kollara ayrılmak; eksik olmak, noksan olmak

  • Türkçe

   tr. l. (Strecke) adimia ölcmek, adimlamak 2. (Bahnwärter) kontrol (murakabe) etm., yoklamak; intr. 1. (abfahren) hareket etm., gitmek, kalkmak 2. (Sen-dung) yollanmak 3. (Weg) ayrilmak 4. (sich entfernen) uzaklasmak 5. (Schüler, Schauspieler) cikmak 6. (Be-amter) istifa etm., cekilmek 7. (Ware) satilmak; revac bulmak 8. (Verputz) cözülmek; pul pul olm. 9. (fehlen) ek?ik, noksan olm. 10. med. (z.B. Eingeweidewürmer) düsmek 11. (vom Thema) sadetten harice cikmak 12. (von e-r Meinung, e-m Vorhaben) caymak; fikrini degis-tirmek; planim birakmak 13. (vom rechten Weg) yolunu sasirmak; yolu sapitmak (a.fig.) 14. (Rabatt, Unkosten usw.) indirilmek, tenzil edilmek 15. (j-m sehr. ~) nok-sanligmi, yoklugunu hissetmek 16. (enden) bitmek, neticelenmek.sonuclanmak 17. (mit Tod ~) ölmek; vefat, irtihal etm. 18. (Haut, Politur) kalkmak 19. (in Stücken) (Rinde, Haut) kaviamak. Das Tischfurnier ist angefan-gen. Masamn kaplamasi kabanp acilmis. Der Buchdeckel ist abgegangen. Kitabm kabi cikmis. Der Knopf ist ab-gegangen. Diigme kopmus. Der Stiefel will nicht ~. F (izme bir türlü ayagmdan cikmak bilmiyor. Er gehl nicht von seiner Forderung ab. Talebinde israr ediyor. ~ lassen l. (Waren) göndermek, yollamak 2. med. (Nie-rensteine usw.) düsürmek; sich nichts ~ lassen k-ni hie bir seyden mahrum etmemek; hie bir eksigi olmamak

  • Türkçe

   (v.) ('apge:ın)
   kalkmak, hareket etmek; (mektup, vb.) gönderilmek, yollanmak; (yol) ayrılmak; (düğme, vb.) kopmak çıkmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.