abgeben ne demek? abgeben nedir? abgeben anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abgeben

   Türkçe

   vermek-teslim etmek

  • Türkçe

   {'apge:bın} vermek, teslim etmek; bırakmak, terk etmek .

  • Türkçe

   teslim etmek, vermek; pas vermek; (görev) vazgeçmek, terk etmek; ateş etmek; (oy) vermek; (hüküm) vermek

  • Türkçe

   l. (überlassen) terk etm., birakmak 2. (aushändi-gen) tevdi, teslim etm.; vermek 3. (verzichten) vazgec-mek 4. (Satz od. Spiel im Tennis) kaybetmek 5. (seine Stimme) rey vermek; oyunu kullanmak 6. (Schuß) atmak, sikmak 7. (e-n Gelehrten usw.) istidat göstermek 8. pol, (e-e Erklärung) beyanatta bulunmak 9. Ka. son olarak kägidi dagitmak 10. a) (J-m von et.) bir kismini bir bas-kasina vermek b) (nichts ~ von e-m Gewinn) kämm icine akitmak 11. (dienen als) olmak, teskil etm. 12. Fb.pas vermek; aktarmak 13. (Amt) üzerinden atmak 14. (den Vermittler) aracilik (arabuluculuk) etm. 15. (Vi-sitenkarte usw.) b-ne bsi birakmak; ein Urteil hüküm vermek; (über et.) bs hakkmda kanaatini belirtmek; sich mit j-m (et.) ~ b-le, bsle mesgiil olm., ugrasmak; nicht gerne von et. ~ wollen bsi kisirganmak; esirgemek; Mit solchen Kleinigkeiten gibt er sich nicht ab. Kartal sinek aviamaz. Spr.

  • Türkçe

   (v.) ('apge:bın)
   vermek, teslim etmek; bırakmak, terk etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.