abfließen ne demek? abfließen nedir? abfließen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abfließen

   Türkçe

   akmak-sızmak

  • Türkçe

   akıp gitmek; geçip gitmek

  • Türkçe

   2. (Geschehnis) cereyan etm., gecmek 3. (Sport) Start yapmak 4. (Uhr) a) (wörtl.) durmak b)/ig. son saati calmak 5. (Frist) a) dolmak; günü gelmek b) (sterben müssen) günü dolmak; vaktüsaati gelmek 6. a) (gut, schlecht) bitmek, nihayctlenmek,neticelenmek b) (enden) hitam bulmak; dolmak, sonuclanmak 7. (Film) gösteril-mek ~ lassen (Schiff) (kizaktan) suya indirmek; Des habe ich mir längst an den Schuhsolilen abgelaufen. F Bunu ben hanidir biliyorum. Die Zeit ist abgelaufen. Vakit (od. müddeti) tamam oldu. abgelaufener Pa3 miiddeti dolmus pasaport -geriist n (für Minen usw.) mit. kayma sasisi -Schlitten m (beim Stapellauf) kizak dosegi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.