abfahren ne demek? abfahren nedir? abfahren anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abfahren

   Türkçe

   hareket etmek-kalkmak

  • Türkçe

   {'apfa'rın} (taşıt) kalkmak, hareket etmek .

  • Türkçe

   kalkmak, gitmek, hareket etmek; aşındırmak, eskitmek; ezmek, çiğnemek; (bilet) kullanmak

  • Türkçe

   intr. l. (Verkehrsmittel od. P.) hareket etm.,gitmek, kalkmak 2. (Segelschiff) yelkenlemek 3. (P.) ayrilmak 4. (beim Skilauf) kaymak; depar yapmak 5. (Messer) elinden kaymak 6. (abgewiesen werden) F bir ret cevabi almak; u. l. (e-n Weg) parkurunu yap-mak 2. (Autoreifen) asindirmak, eskitmek 3. (ein Bein, e-n Fuß) ezmek, cignemek 4. (Steine usw.) araba ile tasimak; nakletmek. Fahr abl l. V Defoll 2. (Zuruf an den Fahrer) Yürü! j-n ~ lassen F bastan savmak; defetmek,atlatmak; bir ret cevabi vermek; sich ~ (Auto-reifen) a§inmak, eskimek; abgefahren (Autoreifen) Ch. kabak (araba lastiğinin kabaklığı)

  • Türkçe

   (v.) ('apfa'rın)
   (taşıt) kalkmak, hareket etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.