aber ne demek? aber nedir? aber anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   aber

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (ara.) er. - hz. nuh'un erkek torunu.

  • Türkçe

   Aber

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Arapça) - Hz. Nuh'un erkek torunu.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   aber

   Türkçe

   ama-fakat-anacak

  • Türkçe

   {'a:bır} ama, fakat, ancak .

  • Türkçe

   fakat, ama, ancak, lakin; bununla birlikte, mamafih

  • Türkçe

   l. fakat, am(m)a, läkin; bununia beraber; mamafili; su kadar "ar ki; ancak, oysa(-ki); meger . . ; imi; 2.(ta-delnd; fl. ~ ~) ey; yapma yahu; adam sen de; nun ~halbuki, imdi; oder ~ ve yahut da; ~ doch l. hay hay 2. bununia beraber; ~ nein1, a, a, a! yol ~ lieber Freund, wo gibt es denn so etwas? A dostum, öyle sey olur mu? ~ ich bitte Sie! Aman efendim! Dos ist ~ schönt Amma giizol ha! ~ Junge, was tust du denn? llahi cocuk neleryapivor-sun ? ~ genau so ... Nasil ki; Wenn er ~ (entgegen meiner Erwartung) nicht kommen sollte . .. Yok eger gclmezse. . .; Zuerst war er damit einverstanden, dann - überlegte er es sich anders. Chice ra/i oldu, sonra da caydi. - geuiß! Tabil! Hay hay! Basüstüne! Elbette! ~ wie gehl es wei-ter? Ya sonra? Ich will ~ nicht! tstemem gayn (volks-tüml.). Was meint ihr ~, was ich sah? Bir de ne göreyim ? wohl ~ ve fakat. Ich sollte mich ~ getäuscht haben. Meger ben aldanmi§im. Da gibt es kein °1 FAmasi mamasi yok! Wenn das Wenn und das S nicht wäre . .. Olsa ile bulsa bir araya gelse .. .; Tausende und tausende binler ve binlerce

  • Türkçe

   ('a:bır)
   ama, fakat, ancak

  • Almanca

   Aber

   Türkçe

   [das] itiraz, şart

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.