abdrehen ne demek? abdrehen nedir? abdrehen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abdrehen

   Türkçe

   kapatmak-kesmek-torna etmek-çevirmek

  • Türkçe

   {'apdre:ın} (musluk) kapamak; (ışık) söndürmek .

  • Türkçe

   (gaz, ışık) kapamak; (film) çekmek, çevirmek; rota değiştirmek

  • Türkçe

   tr. l. büküp cikarmak; cevirerek kirmak (ko-parmak) 2. (Gas, el. Strom usw.) kapamak 3. teclin. cevirmek; torna etm. 4. (Schrauben) vidalanni cikararak sökmek 5. (Hals) boynunu koparmak; intr. (Flugzeug, Schiff) istikametini degistirmek; e-m Sdilüssel den Bart ~ anahtan cevirirken di§ini kirmak; Man hat den Was-serhahn nicht abgedreht, und jetzt tropft er in einem fort. Musluk acik kalmis, sinl §inl aklyor.

  • Türkçe

   (v.) ('apdre:ın)
   (musluk) kapamak; (ışık) söndürmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.