abdecken ne demek? abdecken nedir? abdecken anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abdecken

   Türkçe

   kapağını açmak-örtüsünü almak

  • Türkçe

   {'apdekın} üstünü açmak; sofrayı kaldırrnak .

  • Türkçe

   örtüsünü kaldırmak; (sofrayı) kaldırmak

  • Türkçe

   l. üstünü (od. örtüsünü) acmak 2. (Haus) damini kaldirmak 3. (Tisch) sofrayi kaldirmak (od. toplamak) 4. (Tier) derisini yüzmek 5. phot. bir kismim örtmek 6.(Schulden) ödemek 7. Fb. marke etm.; markelemek 8. (m. e-r Plane) örtmek; nicht ~ Fb. demarke etm. ^e^ m deri yüzücü °ung / (e-s gegnerischen Spielers) Fb.markaj

  • Türkçe

   (v.) ('apdekın)
   üstünü açmak; sofrayı kaldımak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.