abdampfen ne demek? abdampfen nedir? abdampfen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Abdampfen

   Türkçe

   buharlaşma

  • Almanca

   abdampfen

   Türkçe

   buharlaştırmak-buğulaştırmak

  • Türkçe

   l. tebahhur etm.; buharlasmak 2.(Schiff, Zug; F a. P.) hareket etm., kalkmak; ~ lassen l. tephir etm., buharlastirmak 2. F (P.) a) hareketine mani olmamak b) bastan savmak; defet-mek, atlatmak; bir ret cevabi vermek

  • Almanca

   abdämpfen

   Türkçe

   l. techn. istimi kesmek 2.(Stimme, Ton) sesi hafifletmek 3. (Spei-sen) etüvde kurutmak; buguda pisirmek4. (Bewegung) bir hareketin hizim kesmek; aas grelle Licht ~ ışığın çiğliğini tatlılaştirmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.