abbrechen ne demek? abbrechen nedir? abbrechen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   abbrechen

   Türkçe

   kesmek-kırmak-koparmak-kopmak

  • Türkçe

   {'apbrehın} kırmak, koparmak; yıkmak; (ilişki vs.) kesmek; (oyun vs.) yarıda bırakmak .

  • Türkçe

   koparmak; (ev) yıkmak; (çadır) sökmek; (konuşmayı) kesmek

  • Türkçe

   (r. l. kirmak, koparmak 2. (Mauer, Brücke usw.) yikmak 3.(Beziehungen, Kampf, Verhandlungen) kesmek, katetmek 4. (Lager) bozmak, kaldirmak 5. (Spiel, Urlaub usw.) yanda birakmak 6. (Zelt) toplamak, kaldirmak, sökmek 7. (Arbeit)paydos borusu calmak; islere devam etmemek 8. (niederreißen) hedmetmek, yikmak 9. (Belagerung) kaldirmak; intr. l.(Redner) kisa kesmek, sözüne devam etmemek 2. (von selbst) kirilmak, kopmak; alle Brücken hinter sich ~ flg. geri ile irtibatini kesmek; geri dönme irnkänmi ortadan kal-dirmak; Das Brettende brach ab. Tahtanin ucu kopup kurtulmu§.

  • Türkçe

   (v.) ('apbrehın)
   kırmak, koparmak; yıkmak; (ilişki vs.) kesmek; (oyun vs.) yarıda bırakmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.