ağrıma ne demek? ağrıma nedir? ağrıma anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   ağrıma

   Türkçe

   isim
    
   1 .    Ağrımak işi.  
   2 .    Memeli hayvanlarda görülen ara konakçı kenelerin bulaştırdığı ağrıma asalaklarından ileri gelen hastalık.

   Birleşik Sözler

   ağrıma asalakları      

  • Türkçe

   Asalakbilim Terimleri Sözlüğü


   Arakonakçı kenelerin bulaştırdığı ağrıma asalaklarından ileri gelen ve ateş, kansızlık, sarılık, kan işeme gibi belirtiler gösteren memeli hayvanlar hastalığı; hayvan sıtması, kırçan, zerik.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. 1. Ağrımak işi. 2. Memeli hayvanlarda görülen ara konakçı kenelerin bulaştırdığı ağrıma asalaklarından ileri gelen hastalık.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Sığır ve koyunlarda sıcak ve yağlılıktan ileri gelen bir hastalık.

  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   hlk. Sarılık.

Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   ağrıma

   Türkçe

   acıma

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.