Verlaß ne demek? Verlaß nedir? Verlaß anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Verlaß

   Türkçe

   [der] güven, itimat

  • Türkçe

   m güven, itimat. emniyet; Es ist kein ^ auf ihn. Ona ^üven olmaz. Suyuna pirinm güven, itimat. emniyet; Es ist kein ^ auf ihn. Ona ^üven olmaz. Suyuna pirin<; salmmaz. Auf dieses Türschloß ist kein ~. Bu kilide emniyet olmaz. Auf keinen Menschen ist mehr ^. Ah, bu kalles dünya! °lassen (I) (Inf.) \. birakmak, terk etm., bsden, bir yerden ayni-mak 2. (im Stich lassen) yar.da birakmak; kendi haline birakmak 3. (das Haus) evden çıkmak; Müssen Sie uns schon so bald —? Tesrif mi? Beim Schwimmen verließen ihn plötzlich die Kräfte. Yüzerken birdenbire kesildi. sich ^ (auf) b-ne, bse itimat (od. emniyet) etm., güvenmek, dayanmak; bei baglamak; Verlaß dich drauf! Güvene-bilirsini Merak etme! Kann man sich denn darauf -^? Buna güven olur mu hie? (II) (Ad f.) l. (Ort) issiz. tenha, gayri meskün; (bir yere) fare düsse basi kinlir 2. (P.) kimsesiz, yalniz, caresiz 3. (S.) birakilmis, metruk; ^ sein (Ort) (bir yerde) fareler cirit oynamak; Bist du denn von allen guten Geistern ~? ^ildirdin mi acaba? -lassenheit / l. issizlik, tenhalik 2. kimsesizlik, yalnizlik 3. metrukiyet 4. (Hilflosigkeit) aciz, bicarelik, caresizlik Qlässig (va.); -läßlich sayanı itimat; itimat edilebilir; ^ erscheinen emniyet telkin etm.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.