Tuzu kuru ne demek? Tuzu kuru nedir? Tuzu kuru anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   tuzu kuru

   Türkçe

   sıfat
        Bir işten zarar görmeyen, kazancı yolunda.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   sf. Bir işten zarar görmeyen, kazancı yolunda olan (kimse): “Sonra, tuzu kuru insanlar değişiklik arar, egzotik tatlara da bayılırlar.” -A. Ağaoğlu.

  • Türkçe

   Tuzu kuru

   Türkçe

   Deyimler Sözlüğü


   Hiçbir derdi, sıkıntısı olmayan; kazancı yerinde olduğu için kaygılanmayan."Sana göre hava hoş, gülersin, oynarsın, tuzun kuru nasıl olsa.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   tuzu kuru

   İngilizce

   (ADJ.)
   well to do

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   tuzu kuru

   Almanca

   behäbig, wohlversorgt.

  • Almanca

   behäbig, wohlversorgt

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.