Psychoanalyse ne demek? Psychoanalyse nedir? Psychoanalyse anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   psychoanalyse

   İngilizce

   v. treat with psychoanalysis, treat mental illness by analyzing unconscious mental processes (also psychoanalyze)

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   psychoanalyse

   Türkçe

   f., İng., bak. psychoanalyze.

  • Türkçe

   psikanaliz tedavisi uygulamak

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Psychoanalyse

   Türkçe

   {psüho-ana'lü:zı} e psikanaliz, ruhçözüm.

  • Türkçe

   [die] psikoanaliz

  • Türkçe

   / psikanaliz; tahlili ruht; Freudizm -ana-lytiker m psikanalist °analytisch psikanalitik °gen psi-kojen -löge m ruhiyatci. psikolog. psikolojist -logle / ruhiyat, psikoloji, ruhbilim 21ogisch psikolojik -logismus m ruhiyatcilik, ruhbilimcilik, psikolojizm -metrie / psi-kometri; mukayesei ruhiye; ruh ölcümü -neurose / psikonevroz -path m psikopat -pathit / psikopati; ruh hastaligi; marazi ruhT -pathologie/psikopatoloji ^patho-logisch psikopatolojik -physik/psikofizik; fizik ruhbilim "physisch psikofizik; ruhsal-fiziksel -se / psikoz °soma-ttech psikosomatik -technik /; ^tech^^sch psikoteknik -therapeut m psikoterapist -therapie / psikoterapi Ptolemäus n.pr. Batlamyos ^isch; -es System Batlamyos sistemi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.