Prügel ne demek? Prügel nedir? Prügel anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Prügel

   Türkçe

   - {'prü:gıl} r değnek, sopa.

  • Türkçe

   [der] değnek, sopa; dayak

  • Türkçe

   m (Stock) degnek, sopa; ^ pl. (Schläge) dayak, kötek; F: patak; süpürge hesabi; e-e Tracht ~ temiz bir dayak; j-m e-n ^ zwischen die Beine werfen ayagim kaydirmak; ^ beziehen süpürge sapi yemek; dayaktan gecmek; odun cekmek; kötek (dayak, cop, sopa) yemek; wer ^ verdient dayaklik; j-m e-e gehörige Tracht ^ verabfolgen b-ne mükemmel bir dayak ziyafeti cekmek; Du hast wohl schon lange keine ^ mehr bezogen! (iron.) Seni sopa düskünü senil -ei / dövüs(-me) -knabe m samar oglam Qn b-ni dövmek; b-ne dayak atmak; V: islatmak; sich ^ dövüsmek; yaka yakaya gelmek •strafe / dayak cezasi; fr. a. falaka -szene / Th. sopalama

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.