Prüfung ne demek? Prüfung nedir? Prüfung anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Prüfung

   Türkçe

   en {'prü:fung} e sınav; inceleme.

  • Türkçe

   [die] sınav, imtihan; yoklama, muayene; inceleme, tetkik; denetleme, kontrol, murakabe

  • Türkçe

   / L muayene, tahkik, tetkik, karsilastirma 2. (reifliche Überlegung) mülähaza 3. (Heimsuchung) felä-ket 4. (Examen) imtihan, yoklama, smav 5. (Revision) murakabe, kontrol; mündliche ^ sözlü smav, tahriri imtihan; schriftliche ~ yazih smav, tahrirt imtihan; e-e ^ abhalten sma(vla)mak, imtihan etm.; yoklama yap-mak; sich e-r ^ unterziehen; e-e ^ ablegen imtihan ver-mek; die ^ nicht bestehen imtihanda dönmek (od. kal-mak); e-e ^ bestehen imtihanda kazanmak (gecmek; muvaffak olm.); Er hat die ^ glänzend bestanden, l. tmtihandan tarn bir muvaffaklyetle cikti. 2. fig. (Bu isten) yüzünün akiyle cikti. -s.arbeit / imtihan kä^idi-S.Jahrgang m: Er gehört zum ^ 1965. 1965 yili neset-lilerindendir. -s.kommission / l. techn. tecrübe ve mua yene komisyonu 2. (Examinatoren) imtihan komisyonu; mümeyyizler heyeti -S.Verfahren n techn. muayene usulü

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.