Metall ne demek? Metall nedir? Metall anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Metall

   Türkçe

   e {me'tal} s maden.

  • Türkçe

   [das] metal, maden

  • Türkçe

   n maden, rnetal 2ähnllch rnadensi; sibih maden -arbeiter m maden sanayiinde calisan isci; dökmeci -barren m maden küicesi -beschlag m maden kaplama; carnurluk Qen s. °isch. -ToHe/(für Edelsteine) foya -geld n rnetal-para; rnadent para; rneskükät -glänz m rnenevi§ 2haltig madenli -Industrie / maden sanayii ^isch l. madent, rnadensel 2. rnaden gibi 3. mus. rnadenT; -e Stimme rnadent ses; ~ glänzend güvercinboynu -hülse/ (für Masten, Brieftauben usw.) yüksük -künde /; -o.gra-phie/rnetalografi -oid n arnetal; sibih rnaden -plättchen n plaka, safiha,lam; madenl pul -röhrchen n med. kanül-urg m madenci -urgle / madencilik, metalürji Qurgisch metalür|ik -waren pl. madent esya

Kazakça  Kazakça » Türkçe Türkçe
  • Kazakça

   metall

   Türkçe

   maden

  • Türkçe

   metal

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.