Menschheit ne demek? Menschheit nedir? Menschheit anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Menschheit

   Türkçe

   {'menşhayt} e insanlık.

  • Türkçe

   [die] insanlık, beşeriyet

  • Türkçe

   insanlik, insaniyet, beseriyet, nevibeser, ädemoglu; Verbrechen pl. gegen die ^ beseriyete karsi suclar; dem Wohl der -^ dienen insaniyete hizmet etm. ^Hch l. insani, beserl, insanca, insaniyetli 2. (weichherzig) insafli, merhametli; yufka yürekli 3. (erträglich) oldukca iyi; Die -e Natur ändert sich nicht. Insan yedi-sinde ne ise, yetmisinde de odur. Spr.; Er hat nichts mehr °es an sich. tnsanliktan cikmis. Onda insanliktan eser kalmamis. Hat denn der Kerl gar nichts °es an sich? Bu adamda insaniyet denilen sey yok mu? Das ist ^! tnsanlik hali bu! nach -em Ermessen galip ihtimale göre -Hchkeit/insaniyet, insanlik; e-e Pflicht der ^ insani bir vazife

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.