Mensch ne demek? Mensch nedir? Mensch anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Mensch

   Türkçe

   en {menş} r insan.

  • Türkçe

   [der] insan, adam, beşer; kişi, şahıs; birey, fert

  • Türkçe

   m l. insan, adam, beser 2. (einzelner) sahis. fert, kisi, endividü 3. (animal rationale) hayvani natik 4. (Ausruf) VMübarekl Ulan! Be 15. (Ggs. Gott) abit; Allah kulu 6. n V (liederliches) orospu, fahise; die -en insanlar, älem, beniädem, nevibeser, beseriyet; kein ^ hie kimse; jeder ^ herkes; Der — steht nicht allein. Adam adama läzim. Spr.; Der ^ denkt, Gott lenkt. Spr. Kulun dedigi olmaz, Allahin dedigi olur. Spr. Insan düsünür, Allah yürütür. Takdir tedbiri bozar. Spr.; Er ist doch auch ein ^! Cani yok mu ? Er ist genau so ein ~ wie wir alle. Gökten zem-bille inmemi§ ya! Ein anständiger ^ steht zu seinem. Wort. Adam odur ki sözünden dönmeye. Jeder — hat seine Fehler. Kul kusursuz olmaz. Spr.; Es ist kein ^ da. Burada kimsecikler yok. unter -en kommen insanlar arasma katil-mak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.