Mendel yasaları ne demek? Mendel yasaları nedir? Mendel yasaları anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Mendel yasaları

   Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   İlk kez 1865’de Gregor Mendel tarafından tanımlanan, genetik biliminin temelini oluşturan tek gene bağlı özelliklerin kalıtımı yasaları.
  • Türkçe

   Zooloji Terimleri Sözlüğü


   (G. j. Mendel: Avusturyalı rahip) Mendel tarafından bulunan ve bitki ve hayvanlarda birçok karakterlerin kalıtımında gözlenen kanunlar. Mendel gen denilen birliklerin varlığına dayanarak karakterlerin belirli kurallara göre dölden döle geçtiğini göstermiş ve 3 ana kanun ileri sürmüştür.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..