Meer ne demek? Meer nedir? Meer anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   meer

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Meğer

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   (

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Meer

   Türkçe

   deniz

  • Türkçe

   e {me:r} s deniz.

  • Türkçe

   [das] deniz, derya

  • Türkçe

   n deniz, derya, okyanus; ein ^ von Blumen cicek denizi; am ^ geboren und aufgewachsen do^ma büyüme sahil memlekttli; yali usagi; ms ^ werfen l. denize atmak 2. (besiegte Armee, spez. Griechen 1923) denize dökmek -aal m zo. migri baligi -äsche/zo. kefal baligi; (dicklippige) top ba§ kefal; pulu, doba; (gemeine) haskefal baligi; top burun kefal; pacuz baligi; (kleinere Arten): gambut, bargam, kobar, ilarya, pulaterina -barbc / zo. Nil barbunyasi; (rote) barbunya; (gestreifte) tekir baligi -brasse(-n m) f zo. mclanurya -busen m körfez, halic -dorsch in s. Seehecht, -drachen m s. Adlerrochen, -eichel/ s. Seetulpe, -enge / bogaz -engel m zo. keler (od. maymun) baligi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.