Maus ne demek? Maus nedir? Maus anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Maus

   Türkçe

   ..e {maus} e fare, sıçan.

  • Türkçe

   [die] fare, sıçan

  • Türkçe

   / zo. fare, sican; naß wie eine gebadete ^ sein sudan cikmi§ sicana dönmüs; Mit Speck fängt man Mäuse. Spr. Paranm yüzü sicaktir. Spr. Da beißt die ^ keinen Faden ab. F tste böyle. Kacinilmasi mümkün degil. Ne care? Wenn die ^ satt ist, schmeckt das Mehl bitter. Spr. (Fare tok olursa. unun tadini aci bulur.) Tok agirlamasi güc olur. Spr.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.