Mauer ne demek? Mauer nedir? Mauer anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Mauer

   Türkçe

   n {'mauır} e duvar; sur.

  • Türkçe

   [die] duvar; sur

  • Türkçe

   / l. duvar 2. (Stad^) sur; e-e ^ ziehen (aufführen, errichten) duvar baglamak (od. örmek) -anschlag m duvar iläni; afis; Maueranschläge verboten! Ilan yapistir-mak yasaktir! -blümchen n ßg. F baloda dansa kaldinl-mayan kiz,^sein kenarda olm. -brecher m bist. kocbasi -eidechse / 20. duvar kertenkelesi -gecko m 20. duvar gekosu -lauter m 20. duvar tirmasik kusu °n l. duvar yapmak (örmek, cekmek); duvarcilik etm. 2. Ka. eli iyi oldugu halde korkak oynamak 3. Fb. kaleyi bütün oyun-cularia müdafaa etm.; gemauert: -er Obelisk (Istanbul) örme Tas; Yedinci Konstantin abidesi "pfeffer m bot. aci damkorugu -raute f bot. duvar sedefi; dalak (od. üzerlik) otu -rosette / (des Ofenrohrs) ayna -segler m 20. siyah sagan ^-speise/ harc -stein m duvar tasi; tugia -werk n l. kägir is (od. insaat) 2. (abgerissenes) moloz 3. (bei Ruine) duvarlann bakiyeleri -zacke / (bei Festung) mazgal disi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.