Marke ne demek? Marke nedir? Marke anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   marke

   Türkçe

   sıfat Fransızca marqué
        İşaretlenmiş, belirtilmiş.


      

   Atasözü, deyim ve birleşik fiiller

   marke etmek

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   sf. sp. “Takım oyunlarında karşı takımdaki bir oyuncuyu yakından izlemek, tutmak, gölgelemek, markaja almak” anlamındaki marke etmek birleşik fiilinde geçen bir söz.

  • Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   İşaretlenmiş, belirtilmiş: § “ Çok yakın bir marke dekorda oynanır.” -Adalet Ağaoğlu, Toplu Oyunlar-Çok Uzak Fazla Yakın, 433.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   marke

   İngilizce

   used in: –– etmek /ı/ sports to cover, Brit. mark (an opponent).

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   marke

   Almanca

   abgedeckt

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Marke

   Türkçe

   n {'markı} e pul; marka.

  • Türkçe

   [die] belirti, işaret, nişan; marka; pul, posta pulu, damga pulu; fiş; çeşit, cins, kalite

  • Türkçe

   / l. nisan, alämet(-i farika), isaret 2. marka, fis 3. (Brie^) posta pulu 4. (Stempel) damga pulu 5. (Fabrikat) marka 6. (Lebensrnittel) iase kuponu 7. Qualität) eins, kalite, mal; e-e ^ aufkleben pul yapistir-mak; Du bist mir e-e ~/ F Ne omür seysini -n.artikel m; -n.ware / alämeti farikali mal markerschütternd canhiras; yürek paralayan; ic tirmalayan; aci; tüyler ürpertici

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.