Macht ne demek? Macht nedir? Macht anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Macht

   Türkçe

   ..e {maht} e kudret; otorite.

  • Türkçe

   [die] güç, kuvvet, kudret, iktidar; yetki, salahiyet, otorite; devlet

  • Türkçe

   / l. (Kraft) kuvvet, kudret, güc, iktidar, hüküm nüfuz, fors, mecal, takat 2. (gesetzliche) salähiyet, yetki, yetke, veläyet, sulta, otorite, makam 3. (Heer) ordu 4. (Staat) devlet 5. nükümet, saltanat; (-entfaltung) satvet; die ^ ausüben (über) bsi, b-ni nüfuzu altinda tutmak; ^ gewinnen (über) üzerinde nüfuz kazanmak; ^ haben (über) b-ne tesir etm.; b-ne söz gecirmek; Wer die ^ hat, hat das Recht. Spr. Hüküm, galibindir. Spr.; ^ und Herrlichkeit (Gottes) kibriya, ululuk. büyüklük; die ^ übernehmen iktidar mevkiine gecmek; Die ^ des Winters ist gebrochen. Kisin hükmü (od. slddeti) gecti. an der ^ sein (pol.) iktidar mevkiinde olm.; an die ^ bringen häkim kilmak; aufseine ^ bauen ftg. yumruiuna güven-meK; soweit es in seiner ^ steht gücü yettigi kadar (od. nispette); elden geldi^i Kadar -befugnis s. Macht (2). -bereich m nüfuz dairesi -haber m iktidar mevkiinde bulunan

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.