Mädchen ne demek? Mädchen nedir? Mädchen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Mädchen

   Türkçe

   - {'ma:dı} e kurtçuk.

  • Türkçe

   [das] kız; hizmetçi kız, besleme; sevgili, kız arkadaş

  • Türkçe

   n l. kiz 2. s. Jungfrau. 3. (Hausangestellte) hiz-metci kiz; besleme; ~ für alles her ist üzerine alan hiz-metci kiz; junges ^ gen^ (od. körpe) kiz; kücük bayan; junges, hübsches ^ pilic; charmantes ^ (mit dunklem Teint) karabiber; ein ~ bekommen (zur Welt bringen) kizi olm.; ein ^ zur Frau nehmen kiz almak; hübsch gekleidetes kleines ^ kelebek (gibi); ein ^ von der Straße so-kak kizi; orospu, fahise; hinter den ~ her sein gönül aviamak -gymnasium n kiz lisesi ^haft l. genc kiz gibi 2. (schüchtern) utangac, cekingen, mahcup -handel m beyaz kadin ticareti -name m l. kiz ismi 2. (e-r verheirateten Frau) baba ismi -penslonat n özel yatili kiz okulu; pansiyona -Schänder m irz düsmam -schule / kiz okulu

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.