Loch ne demek? Loch nedir? Loch anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   loch

   İngilizce

   n. (Scottish) lake; arm of the sea

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   loch

   Türkçe

   (N.)
   [lɑk ,lɑx /lɒk ,lɒx]
   göl [İsk.], körfez [İsk.], koy [İsk.]

  • Türkçe

   i., İskoç. 1. göl. 2. körfez, haliç.

  • Türkçe

   körfez, koy

  • Türkçe

   göl (isk.)

  • Türkçe

   körfez (isk.)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Loch

   Türkçe

   delik; çukur

  • Türkçe

   ..er {loh} s delik; oyuk; kodes.

  • Türkçe

   [das] delik, çukur; oyuk; aralık; yarık, gedik; (diş) kovuk; kodes, delik, dam

  • Türkçe

   n l. delik, cukur, oyuk 2. (in der Wand, Front usw.) yank, gedik, ranne 3. F (Gefängnis) delik, kodes 4. (Be« hausung) kulübe, izbe 5. (im Stoff) yirtik; makas yarasi 6. (im Strumpf) corapsökügü. delik 7. (im türk. Abort) makaslik; V: acikgöz 8. (Spalt) aralik 9. (im Zahn) dis kovugu 10. (von Mäusen od. Motten herausgefressenes) fare (bzw. güve) yenigi 11. (bei Blasinstrumenten) perde; ein ^ bohren delik acmak; ein ^ bekommen delinmek; Löcher fressen (in et.) (z.B. Motten) yenik acmak; bsi yiyip delmek; ein -^ reißen (z.B. Nagel) yaralamak; das ^ stopfen l. sökügü dikmek 2. fig. gedik kapamak; j-m zeigen, wo der Zimmermann das ~ gelassen hat F hum, b-ni kapi disan etm., b-ni kovmak; sich ein ~ in den Kopf fallen düsüp kafasmi yarmak; auf dem letzten ^ pfeifen F bir iste son kerteye (od. haddc) gelmis olm.; ins ^fliegen F hapishaneye (od. kodese) düsmek; delige tikilmak -beitel m delik kalemi; naut. lifti -eisen n zimba (demiri) 2en l. delmek, perfore etm. 2. (Fahrkarten usw.) zimbalamak -«r m zimba, perforatör

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.