Liebe ne demek? Liebe nedir? Liebe anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Liebe

   Türkçe

   {'li:bı} sevi, sevgi, aşk.

  • Türkçe

   [die] aşk, sevda, sevgi, sevi

  • Türkçe

   m l. sihir, afsun, büyü 2. fig. cazibe, teshir, füsun, fettanlik; den magischen — brechen büyüyü bozmak; Den ~ kenne ich. F Hie dolma yutmam. Was kostet der ganze ^? F Hepsi beraber kaca? mit e-m ~ belegen afsun oku-mak; fauler ^ F gösteris; yalan dolan; dolma -buch n afsunname -ei /sihir(-bazlık), gözbagcilik, büyü(-cülük), afsun(-culuk) -er m l. sihirbaz, büyücü, gözbagci, af-suncu 2. (Taschenspieler) liokkabaz 3. fig. teshir cden; cazibe sacan 4. (in vorisl. Zeit) arpag okuyucu; arpa^ci -flöte/ (a. n.pr.) Sihirli Flut -formel /sihir ibaresi -garten m sihirli bahce °haft l. sihirkär, teshirli; peri gibt 2. pej. göz boyayan 3. (wunderbar) mucizevi, harikavi, hari-kuläde -in / l. sihirbaz (od. büyücü) kadin 2. fig. teshir edcn kadin Qisch s. °haft. -kraft / sihir; sihirli kuvvet -künstler m hokkabaz, illüzyonist -kunst.stück n hokka-bazilk -land n periler diyan -mittel n afsun, büyü °n (intr.) \. büyü yapmak; büyülemek 2. (als Taschenspieler) hokkabazilk etm. 3. fig. harikalar yaratmak; (tr.) sihir (od. büyü) ile yapmak (cikarmak, gecirmek usw.) -nuß / bot. güvercin agaci -posse / ///. feeri, pericelik -Spiegel m sihirli ayna -Spruch m \. (in vorisl. Zeit) arpag; afsun, üfürük, rukye 2. büyü ibaresi 3. (geschriebener) muska -stab m sihirbaz (bzw. hokkabaz) degnegi; sihirli degnek -stück n Th. s. -posse. -trank m büyülü icki; ask iksiri -wort n sihir sözü -wurzel/s. Alraunwurzel

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.