Lese ne demek? Lese nedir? Lese anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   lese

   Türkçe

   Tarama Sözlüğü


   Çalı çırpı, çit

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Sepet.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Boy.

  • Türkçe

   leşe

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Neşe.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Lese

   Türkçe

   bağbozumu

  • Türkçe

   n {'le:zı} e bağbozumu.

  • Türkçe

   [die] toplama, hasat; bağbozumu

  • Türkçe

   toplama, hasat; (spez. Wein0) bag bozumu -buch n okuma kitabi -halle / okuma salonu -n l. okumak 2. (auflesen) toplamak, derlemek 3. (aussuchen) ayiklamak 4. (an der Universität) bir dersi takrir etm.; ders vermek; laut ^ acik okumak; Diese Schrift ist nicht zu ^. Bu yazi okunamaz. Dieser Roman liest sich spannend bis zum Ende. Bu roman kendini sonuna kadar aläka ile okutuyor. Bu roman sonuna kadar heyecania okunuyor. ^ und schreiben können okuma yazma bilmek; die Messe ^ (bei Katholiken) kuddas ayini yapmak -ns.wert oku(n)maga deger -probe/ l. Th. ilk prova 2. (Lektüre) numune olarak gönderilen metin parcasi -pult n rahle, lizöz -r(in/) m okuyucu, okur -ratte / hum. kitaplardan hiç basini kaldirmayan kimse -r.lich(keit) s. Lesbarkeit. -r.schaft / okurlar, okuyucular, (kariin), okuyuculann topu -stoff m lektür -zeichen n s. Buchzeichen, -zimmer n okuma odasi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.