Leistung ne demek? Leistung nedir? Leistung anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Leistung

   Türkçe

   [die] performans; eser, icraat; başarı, muvaffakıyet; verim, randıman; ödeme, tediyat; güç, kuvvet

  • Türkçe

   l. elde edilen netice; yapilan is; ameliyat, eser, icraat 2. (Erfolg) basan, muvaffaklyet 3. (Arbeits9) verim, randiman 4. jur. eda bzw. bore 5. (Sport) performans 6. techn. efekt, debi 7. (Zahlung) tediyat 8. phys. kuvvet, güc; Soll das auch e-e ^ sein? iron. Bu da is mi sanki? Bu da bir sey mi? — an Erfüllungs Statt jur. ifa yerini tutan eda; Beide Mannschaften zeigten schöne -en. Fb. Taraflar bize güzel hareketler gösterdiler. 9s.fähtg l. (P.) muktedir, kudretli, kuvvetli, kabiliyetli, yaratici, klymetli 2. (S.) verimli, randimanli; nicht mehr ^ kötürüm; -s.fähigkeit / l. iktidar, kudret, kuvvet, kabili-yet, takat, güc, ehliyet 2. (Sport) kondisyon fizik 3. (e-r Fabrik usw.) verimlilik, kapasite, potansiyel, randiman 4. (Tüchtigkeit) yüz akh§i; cap, klas; i§ görme kabiliyeti; seine ^ verlieren kötürümlesmek; fehlende ^ kötürüm-iük -s.prüfung / randiman tecrübesi; fest -s.verstärker m (Radio) takat amplifikatörü -S.Verzeichnis n H kesifname -s.zeugnis n bonservis

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.