Leiden ne demek? Leiden nedir? Leiden anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   leiden

   Türkçe

   {'laydın} acı çekmek; göz yummak, izin vermek.

  • Türkçe

   acı çekmek, dert çekmek; mustarip olmak, göz yummak, izin vermek; aç kalmak; cezasını çekmek

  • Türkçe

   l. dert cekmek; (sehr) cam (od. ici) yanmak 2. (an et.) bsden mustarip olm.; bir hastaliga müptelä olm. 3. (Mangel) sikinti cekmek 4. (Hunger) ac kalmak 5. (dulden) müsaade, tahammül etm.; göz yummak 6. (Stoff durch vieles Waschen) zarar görmek; yipranmak 7. (büßen für) bsin cezasim cekmek 8. (für j-n) birisi icin basini derde sokmak 9. (unter et.) bsden (od. bse) üzülmek; nicht ^ können (od. mögen) bsden, b-den hoslanmamak; bsi haz-medememek, cekememek; Es litt ihn nicht länger im Hause. Evde artik duramadi. Die innere Stadt hat unter diesen Bombenangriffen sehr gelitten. $ehrin merkezi, bu bombardimanlardan cok müteessir olmus. ° n l. (Gebrechen) özür, sakatlik 2. dert, istirap 3. med. hastalik, rahatsizlik; das ^ Christi Hazreti tsanin cefalan -d hastalikli, dertli, mariz

  • Almanca

   Leiden

   Türkçe

   [das] dert, ıstırap, acı; hastalık, rahatsızlık

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.