Laut ne demek? Laut nedir? Laut anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Laut

   Türkçe

   ses

  • Türkçe

   [der] ses, seda

  • Türkçe

   m ses, sada, seien; keinen ~ von sich geben vık (od. ınk) dememek; Es ist kein ^ zu hören. Ses sada yok. Pıt yok.
   laut : 1. yüksek 2. (Sitimme) tok, gür 3. (lärmend) gürültülü, şamatalı 4. (bekannt) malum, yayılmış 5. (Adv.) yüksek sesle; hızlı 6. (Präp.) göre, nazaran, hükmüne, tevfikan; ein -es Stadtviertel şamatalı bir mahalle; -es Gelächter kahkaha; ~ und rechthaberisch reden cart curt ötmek; ~ sein (Kinder) gürültü etmek; so ~ er konnte avazı çıktığı kadar; ~ werden 1. yayılmak, duyulmak, işitilmek 2. (Klagen) sızıltı çıkmak 3. (Stimmen) sesler yükselmek; ~ und deutlich lesen pek okumak; et. ~ sagen alenen söylemek; in -e Klagen ausbrechen acı acı feryat etmek

  • Almanca

   laut

   Türkçe

   yüksek ses; gürültülü; ...ye göre

  • Türkçe

   {laut} yüksek gürültülü; yüksek sesle; göre, uyarınca.

  • Türkçe

   (ses) yüksek; gürültülü; yüksek sesle; göre, uyarınca, nazaran, hükmünce

  • Türkçe

   (e.) (r.) (laut)
   1. ses)
   2. yüksek gürültülü; yüksek sesle; göre, uyarınca

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.