Laune ne demek? Laune nedir? Laune anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Laune

   Türkçe

   n {'launı} e keyif; mizaç; geçici heves, kapris.

  • Türkçe

   [die] ruhsal durum, hava, keyif; kapris, maymun iştahlılık

  • Türkçe

   l. (gute) .keyif, nese 2. (Stimmung) mizac, hava, huy, tabiat 3. (Einfall) esinti; gecici heves; kapris, nev-heveslik; maymun istahlilik; guter ^ sein keyifli, neseli olm.; ^ des Schicksals feiegin cilvesi; sich den -n e-s hohen Herrn unterwerfen fig. gülläbicilik etm.; j-s -n nachgeben b-nin suyunca gitmek; b-nin nazim cekmek; Wenn man den -n e-r Tochter nachgibt, heiratet sie e-n Trompeter. KIZI kendi havasina biraksalar borazan baslya vanr. Spr. j-s -n ertragen agiz kokusunu cekmek; Diese Nachricht hat mir die ganze -~ verdorben. Bu naher, keyfimi kacirdi. Er ist bester ~. Keyfi tikinnda (od. yerinde). (nicht) bei ^ sein keyfi yerinde ol(ma)mak; nach ^ verfahren damanna göre hareket etm. ~enhaft kaprisli; maymun istahli; nevheves, oynak; limont tabiatli; bülheves, kararsiz, yeltek, hercat; -es Schicksal kambur feiek -enhaftigkeit/bülheveslik, sirretlik; limont tabiat Qig mizahli, nükteli, egiendirici ~isch l. s. launenhaft. 2. (unberechenbar) delifisek, delibozuk; finidak gibi; aklina estigi gibt 3. (unverträglich) ahläksiz, huysuz 4. (mürrisch) somurtkan 5. (eigensinnig) inatci, katir; ^ sein sagi solu belli olmamak; bin renge girmek

  • Türkçe

   (e.) ('launı)
   keyif; mizaç; geçici heves, kapris

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.