Lauf ne demek? Lauf nedir? Lauf anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Lauf

   Türkçe

   akıntı; gidiş; namlu

  • Türkçe

   ..e {lauf} r koşu; akıntı; seyir, gidiş; yarış, koşu; namlu (silah).

  • Türkçe

   [der] akıntı, cereyan; gidiş, seyir; yarış, koşu; güzergâh; namlu

  • Türkçe

   m l. kosu(-s) 2. (Strömung) cereyan, akinti 3. (Ver2) seyir, hareket, gidis 4. (Wet^) yans, kosu 5. (e-r Waffe) namlu 6. (Bein des Wildes) bacak 7. mus. tirat, ruiat, pasaj; (schneller) füze 8. (durchlaufene Strecke) güzer-gäh 9. (der Welt) devran; dünyanin gidisati; seinen Gefühlen freien ^ lassen k-ni hislerine kaptirmak; seiner Wut freien ^ lassen hincmi almak; e-r Sache ihren ^ lassen bir isi oluruna birakmak; e-r Sache ihren ^ lassen müssen hizini alamamak; Das ist der ^ der Dinge. Hayat böyledir. Dünya ahvali böyle gelir, böyle gider. Die Dinge nehmen ihren ^. Akacak kan damarda durmaz. Spr.; im ^ der Zeit zamania, gitgide, gittikce; im ^ des gestrigen Tages dünkü gün icinde; mit dem ^ nach unten (Gewehr) bas asagi

  • Türkçe

   (..e) (r.) (lauf)
   koşu; akıntı; seyir, gidiş; yarış, koşu; namlu (silah)

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.