Lancaster istem fonksiyonu ne demek? Lancaster istem fonksiyonu nedir? Lancaster istem fonksiyonu anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Lancaster istem fonksiyonu

   Türkçe

   İktisat Terimleri Sözlüğü


   Her biri farklı bir özelliği ile piyasada yer alan ve yatay mal farklılaştırması gösteren yakın ikame mallarına ilişkin istemin, malların fiyatının yanı sıra özelliklerinin ve gelirin diğer mallara ayrılan payı tarafından belirlendiğini gösteren ve Lancaster tarafından betimlenen istem fonksiyonu.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..