Lüge ne demek? Lüge nedir? Lüge anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   luğe

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Köstebek.

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   luge

   İngilizce

   n. sport in which one or two riders use a small bladed sled to glide down an icy track

  • İngilizce

   v. participate in the sport of luge, glide down an icy track using a small bladed sled

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   luge

   Türkçe

   tek kisilik kizak

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Lüge

   Türkçe

   n {'lü:gı} e yalan.

  • Türkçe

   [die] yalan

  • Türkçe

   / yalan; faustdicke (od. schamlose) ^ katmerli (od. kuyruklu) yalan; su icinde yalan; maval; V: torpil; yüksek ustura; j-n -n strafen b-ni yalanci (od. b-nin yala-nini) cikarmak; n ausstreuen yalan cikarmak; -n haben kurze Beine. Spr. Yalancinm mumu yatsiya kadar yanar. Spr. Arife günü yalan söyleyenin bayram günü yüzü kara cikar. Spr., j-n aufe-r ^ ertappen b-nin yalamm tutmak

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   luge

   Türkçe

   [la] kızak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.