Kugel ne demek? Kugel nedir? Kugel anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   kugel

   İngilizce

   n. Jewish baked dish made of noodles or potatoes baked until crusty

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kugel

   Türkçe

   n {'ku:gıl} e küre; kurşun, mermi; sp. gülle.

  • Türkçe

   [die] top; küre; kurşun, mermi; yerküre; gülle; bilye

  • Türkçe

   / l. küre, yuvarlak, töp(-arlak) 2. (Gewehr usw.) kursun fisek 3. (Kanonen~ od. La.) gülle 4. (Geschoß) mermi 5. (Spie^) bilye 6. (Murmel) zipzip; sich e-e ^ durch den Kopf schießen (od. jagen) beynine (od. kafa-sina) kursun sikmak; e-e ruhige ^ schieben F hum. fazia gayret sarf etmemek -abschnitt m math. küre parcasi; kitai küre 9ähnlich toparlagimsi; sibih kürevt -akazie / bot. top akasya -amarant m bot. ambercicegi -ausschnitt m math. küre kesmesi; kitai küre -auszieher m fr. domuzayagi -blume / bot. kürevt. turbit

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('ku:gıl)
   küre; kurşun, mermi; (sp.) gülle

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.