Kreuz ne demek? Kreuz nedir? Kreuz anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kreuz

   Türkçe

   e {kroyts} s haç; çarmıh; (iskambil) sinek, ispati.

  • Türkçe

   [das] haç, ıstavroz; çarmıh; sağrı; sinek, ispati; diyez

  • Türkçe

   n l. istavroz, hac, salip 2. (zur Hinrichtung) carmih 3. Ka. sinek, ispati 4. an. azmi aciz; sagn kemigi 5. (des Pferdes) sagn 6. mus. diyez 7. ßg. bas beläsi; musibet, azap, iskence 8. (am Anker) naut. demir memesi 9. (zur Kennzeichnung e-r Person auf Bildern) zait 10. (des Südens) astr. Güneytaci; das^ schlagen (Katholiken) hac cikarmak; hinter j-m drei -e machen ßg. F postu sermis cansikici bir misafirin nihayet gittiginden pek memnun olm.; „hele sükür kurtulduk" demek; sein ~ haben F imani gevremek; ans ^ schlagen carmiha germek; j-n aufs — legen F ßg. b-nin niyetlerini bozmak; Der (auf dem Bild) mit ^ Gekennzeichnete ist Ahmet. Zait isaretlisi Ahmettir. über ^ caprazvari; zu -e kriechen F ßg. kuy-rugunu kismak; yüzsuyu dökmek; ~ und quer sumya buraya; bir saga bir sula; bucak bucak; 9 und quer daherreden F damdan cardaga atlamak; Im Zimmer liegt alles 0 und quer durcheinander. Odada her sey altüst, karma-kansik hale geldi (od. allak bullak oldu).

  • Türkçe

   (e.) (s.) (kroyts)
   haç; çarmıh; (iskambil) sinek, ispati

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.