Konzentration ne demek? Konzentration nedir? Konzentration anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Konzentration

   Türkçe

   konsantrasyon

  • Türkçe

   en {kontsentrats'yo:n} e bir noktaya toplama, yoğunlaştırma; derişme, konsantrasyon.

  • Türkçe

   [die] konsantrasyon, teksif; derişme

  • Türkçe

   / l. teksif, tekäsüf, kesafet, derisme, kon-santrasyon 2. temerküz, tahassüt, topla(n)ma, yi§(il)ma, tecemmu 3. (seelische) cemiyeti hatir -atlons.lager n tecrit (tahassüt, tecemmu, toplama) kampi 2ieren l. merkezilestirmek, temerküz ettirmek; bir araya toplamak; konsantre etm. 2. ehem. teksif etm., koyultmak 3. (Truppen a.) tahsit etm., yi^mak, toplamak 4. (Artilleriefeuer) toplulastirmak; sich ~ l. merkezilesmek. merkez-lenmek, temerküz etm., toplanmak 2. ehem. derismek, tekäsüf etm. 3. (gedanklich) k-ni toplamak; (auf et.) bse takayyüt etm.; Das ganze Interesse hat sich jetzt auf die Türkei konzentriert. Bütün aläka ve dikkatler simdi Türkiyeye (od. Türkiye üzerine) cevrilmistir. Siert l. mütemerkiz; aym noktaya tevcih olunan 2. kesif, müte-käsif, derisik 3. (Feuer) mil. toplu; -er Scheinwerfer Th. toplayici isik 9isch l. merkezieri bir olan; müsterek merkezii 2. s. ~iert

  • Türkçe

   (en.) (e.) (kontsentrats'yo:n)
   bir noktaya toplama, yoğunlaştırma; derişme, konsantrasyon

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.