Knie ne demek? Knie nedir? Knie anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Knie

   Türkçe

   diz-dirsek

  • Türkçe

   - {kni:} s diz.

  • Türkçe

   [das] diz

  • Türkçe

   n l. an. diz 2. (Biegung) dirsek 3. (bei Ofenrohr a.) büküm; ^ beugt! (Kommando) Dizleri buk! Die ~ schlotterten ihm vor Angst. Dizlerinin ba§i cözüldü. auf -n dizüstü; auf die ^fallen dize gelmek; auf die ^ zwingen mecal birakmamak; in die ~ zwingen aman dedirtmek; diz cöktürmek; et. übers ~ brechen bir isi zorlamak; aceleye bogmak (od. getirmek); iki ayagmi bir pabuca sokmak -beuge/(Turnen) diz bükme -fall m yere kapan-ma; secde etme 2fällig dizüstü -flechsen pl. an. diz bagi -gelenk n diz mafsali -gelenkentzündung / diz mafsali iltihabi 2hoch diz boyu -hose / l. kisa pantalon; dizlik, külot, sort 2. (weite) golf pantalonu -kehle/dizin ic tarafi °n diz cökmek; dize gelmek -riemen m (des Schusters) pazval, katoki -röhr n dirsekli boru -Scheibe / diz kapagi kemigi; patella; azmi ndfa; (bei Pferden a.) ayna -schütz m Fb. dizlik -Strumpf m spor corabi -stück n dirsek par-casi; naut. paracol 9tlef diz boyu 2welch l. (erschöpft) yorgun argin 2. (erschrocken) teläs icinde 3. (ängstlich) korkak

  • Türkçe

   (s.) (kni:)
   diz

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.