Knall ne demek? Knall nedir? Knall anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Knall

   Türkçe

   çatırtı; patırtı

  • Türkçe

   - {'knoyıl} r, s yumak.

  • Türkçe

   [der] patlama; çılgınlık

  • Türkçe

   m l. patlama, catlama; infiläk sesi 2. (der Peitsche) saklama 3. F cilginlik, delilik; Du hast wohl nen Knall? F Deli misin acaba? ^ und Fall apansizm -bon-bon m, n patlangac -büchse / mantarli tüfek -eBekt m sasirtici tesir 9en (intr.) l. patlamak, catlamak 2. (Peitsche) saklamak 3. (m. der Peitsche) kamciyi saklatmak; (tr.) l. (j-m e-e) F tokat vurmak 2. (e-m Tier eins auf den Pelz) siläh atmak 3. (heftig werfen) siddetie vurmak; Er gab ihm e-e Ohrfeige, daß es nur so knallte. Yüzüne bir tokat saplatti. -erbse / fmdik fisegi -gas n patlayici gaz 9gelb (yingene sansi 2heiß F cok sicak ^^g l. (Farben) cok parlak; göze batan 2. (Wirkung) sasirtici -köpf m F aptal herif 2rot kipkirmizi, kipkizil ^voll l. (Raum) hmcahinc dolu 2. (P.) F cok sarhos; fitil gibi

  • Türkçe

   (e.) (r.) (knal)
   çatlama, patlama

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.