Klemme ne demek? Klemme nedir? Klemme anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Klemme

   Türkçe

   n {'klemı} e kıskaç; sıkıntı, darlık.

  • Türkçe

   [die] kıskaç; sıkıntı, darlık

  • Türkçe

   / l. kiskac 2. (Nasen2) yavasa, burunduruk 3.ßg. sikinti, darlik; (geldliche) para sikintisi; parasizlik; in der ^ sein (sitzen, stecken) sikintida {od. müzayakada) olm., darda bulunmak; sikida kalmak; V: göt üstü oturmak; m die ~ geraten (kommen) sapa oturmak, siklya gelmek; etekleri tutusmak; zü^ürtlemek; kuyru^u kapana kisilmak; karaya düsmek; basi sikilniak; sich aus der ~ ziehen zor bir durumdan (maharetle) kurtui-mak; perendeden atlamak (F) 2en l. sik(istir)mak. sikismak, kismak 2. (sich den Finger) parmagini sikistir-1 mak 3. F calmak. asirmak; et. unter den Arm ^ bsi ; kolunun altina sikistirmak; Ich habe mir die Hand an der Tür geklemmt. Elimi kapiya kistirdim. Elim kapiya sikismis. -r m l. kiskac (od. yayii) gözlük; pensne 2. (am Füllfederhalter) klips -schraube / sikistirma vidasi

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('klemı)
   kıskaç; sıkıntı, darlık

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.