Klapper ne demek? Klapper nedir? Klapper anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Klapper

   Türkçe

   n {'klapır} e kaynana zırıltısı.

  • Türkçe

   [die] kaynana zırıltısı

  • Türkçe

   / l. kaynana ziriltisi; cingir(d)ak, klaket 2. (bei Mühle) cakildak 9dürr kupkuru; bir deri bir kemik -grasmücke / 20. cingirak sesli ötlegen; cit ötle^eni °ig l. hurada 2. ciliz, mecalsiz 3. (Pferd) siska. lagar; kus-kunu düsük 4. (Greis) sarsak sursak -kästen m l. hurda (od. külüstür) otomobil; Ch. latarna, hasat 2. (Wagen) kink dökük araba 3. (Klavier) külüstür piyano; zimbirti °n l. takirdamak, tikirdamak, sangirdamak, cingirda-mak, sakirdamak, sikirdamak, cekirdemek 2. (m. den Zähnen) dislerini zangirdatmak; ekser kesmek 3. (Storch) laklak etm. 4. (Mühle) cakildamak 5. (wackeln) dingilde-mek 6. (m. et.) sakirdatmak, takirdatmak usw.; Klappern gehört zum Handwerk Spr. Mali sattiran cene kuvvetidir. °nd sangir sungur; takir tukur -nuß / bot. tespih agaci -schlänge/ l. zo. cmgirakh yilan 2. F hum. geveze kadin 3. F hum. daktilo -storch m Ki. haci baba leylek -topf m bot. san horozibigi

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('klapır)
   kaynana zırıltısı

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.