Katze ne demek? Katze nedir? Katze anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Katze

   Türkçe

   n {'katsı} e kedi.

  • Türkçe

   [die] kedi

  • Türkçe

   f zo. (disi) kedi; die ^ im Sack kaufen bsi görmeden satin almak; die — GUS dem Sack lassen ßg. l. (ungewollt) dili kaymak 2. baklayi cikarmak; Jetzt ist die ^ aus dem Sack! §imdi anlasildi Vehbinin kerrakesi! Die ^ läßt das Mausen nicht. Spr. Can cikmayinca huy cikmaz. Spr. Wenn die ~ fort ist, tanzen die Mäuse auf dem Tisch. Spr. Kedinin bulunmadigi ycrde fareler bas kaldinr (od. cirit oynarlar) Spr., Katz1 und Maus mit j-m spielen l. (hinhalten) b-ni oyalamak, avutmak; uzun uzun bekletmek 2. (ein Versprechen nicht halten) sözünü tutmamak; alles für die Katz1 pisipisine, beyhude

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('katsı)
   kedi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.